VATAN SİZLERE MİNNETTARDIR.

İlçemizde ‘Gaziler Günü’ coşkuyla kutlandı.
Boğazlıyan Cumhuriyet Alanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na saat 09.00’da çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.
                “GAZİLER KAHRAMANLIĞIN TİMSALİDİR”
                Vakıf Başkanımız ve İlçe Kaymakamımız Davut Sinanoğlu, gazilerin vatan uğruna yüreğini ve cesaretini ortaya koymuş, gözünü budaktan sakınmamış kahramanlığın timsali olduğunu söyledi.
                ‘Gaziler Günü’ nedeniyle bir açıklama yapan Kaymakamımız Davut Sinanoğlu, vatanı için can veren, kan veren tüm şehitleri ve vefat etmiş gazileri rahmetle andı, gazilerin vatanın, birliği ve bütünlüğü için verdiği mücadelenin kutsaliyetine dikkat çekti.
                Kaymakamımız Sayın Davut SİNANOĞLU “Bugün yaşadığımız topraklar üzerinde huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşayabiliyorsak, bunda aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin payı büyüktür.
                Onca imkânsızlığa rağmen gazilerin göstermiş oldukları cansiperane fedakârlık ve yüreklerinde taşıdıkları vatan sevgisi sayesinde göğüs germiş ve büyük kahramanlıklara imza attılar.
                TBMM tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Atatürk’e Gazilik unvanının verildiği bu anlamlı gün (Gaziler Günü) dolayısıyla başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükran duygularımızla değerli aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum” ifadelerinde bulundu. Daha önce ilçe protokolü ve Gazilerimizin katılımı ile Gazilerimizin onuruna yemek düzenlendi.

 

 

 

 

Random Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*