Suriyeli Sığınmacılarla Buluşma Toplantısı Düzenlendi.

İlçemiz sınırları içerisinde ikamet eden Vakfımız’da kayıtları bulunan Suriyeli Sığınmacılarla Buluşma toplantısı düzenlendi. İlçe Kaymakamı ve Vakıf Başkanımız Sn. Davut SİNANOĞLU başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Müftüsü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Vakıf Müdür V., Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü ve vakfımızda kaydı bulunan 33 aile katılım sağladı. Gerçekleştirilen toplantıda Suriyeli Sığınmacıların sıkıntıları ve talepleri dinlendi.

Vakıf Başkanımız ve İlçe Kaymakamımız Sn. Davut SİNANOĞLU “Suriyeli Sığınmacı vatandaşların kanun ve kurallara uyma noktasında gayret etmelerini isteyerek, topluma uyum sağlamaları amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinesinde Halk Eğitim Müdürlüğünde “Dil Eğitimi” ve “Meslek Edindirme” Kurslarının açılacağını belirterek katılım sağlamalarını istedi.

Aynı zamanda Müftülük aracılıyla her camide Kuran Kursu açıldığını, Suriyeli Vatandaşların ikamet ettiği mahalle camisine giderek kurslardan yararlanabilecekleri belirtildi.

Eğitim çağına gelmiş Suriyeli Sığınmacı vatandaşların çocuklarını özellikle okula kayıt ettirmeleri gerektiğini söyleyerek eğitime teşvik etmek amacıyla da taşımalı eğitim ve eğitim yardımı desteğinde bulunulacağını belirtti.

İlçemiz merkezinde ikamet eden Suriyeli Sığınmacıların güvenlik konusunda herhangi bir olayla karşı karşıya kaldıklarında Emniyet Müdürlüğüne başvurmalarını, Köy ve Kasabada ikamet edenlerin ise Jandarma Komutanlığına başvurmaları gerektiğini belirtti, Hastane ve Sağlık ocaklarında tedavi görenlerin ise karşılaştıkları sorunları aşmak amacıyla Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğüne başvurmalarını belirtildi.

Suriyeli Sığınmacı vatandaşlar Kamu, kurum ve kuruluşlarının kendileriyle ilgilendiklerini ve Toplantıdan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, devlet erkânına ve Boğazlıyan Halkına teşekkür ettiler.

Buluşma toplantısının her 4 ayda bir yapılacağını ilçemiz sınırlarında herhangi bir sorunla karşılaştıkları zaman kamu kurum ve kuruluşlarının her zaman kendilerine hizmet vereceğini belirterek toplantı sona erdi.

 

 

 

Random Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*