Gönül Sofrasında Şehit Ailelerimiz ve Gaziler ile buluştuk.

19 Mayıs 2019 tarihinde Milli Mücadelenin 100. yılı kapsamında Vakfımız Şehit Aileleri ve Gazilere Vefa Bürosu tarafından Şehit Aileleri ve Gaziler için iftar programı düzenlendi. Ev sahipliğini Boğazlıyan Şeker Fabrikası Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdiğimiz programda   Kaymakamımız Sn. Davut Sinanoğlu ve eşi Nurten Sinanoğlu misafirleri kapıda karşılayarak  iftar boyunca misafirler ile yakından ilgilendi. Kaymakamımız Sn. Davut Sinanoğlu, Şehit Aileleri ve Gazilerin bulunduğu masaları tek ziyaret ederek, ailelerle bir süre sohbet etti, talep ve sıkıntılarını dinledi. Misafirlerimize İlahi grubu tarafından program boyunca ilahi dinletisi sunuldu. İlçe Müftüsü Mehmet Güler, tarafından okunan duaların ardından akşam ezanı ile oruçlar açıldı.

Programımıza Şehit aileleri ve Gazilerimizle birlikte  Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan COŞAR, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat ŞAHİN, Boğazlıyan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet RAMAZANOĞLU, İlçe Jandarma Komutanımız, İlçe Emniyet Müdürümüz ile Vakıf Mütevelli Heyeti üyelerimiz katıldı.

İftar sonrası Vakıf Müdürü Turan KAYA yaptığı konuşmada İftar programına katılan tüm misafirlere teşekkür ederek Şehit Aileleri ve Gazilere Vefa bürosu hizmetleri hakkında bilgi verdi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan COŞAR “Tüm Şehit Aileleri ve Gazileri en kalbi duygularımla selamlıyor, ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Milli Mücadelenin 100. yılında sizlerle bir arada aynı iftar sofrasında olmaktan çok mutluyum” dedi.

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat ŞAHİN “Tüm Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize en kalbi duygularımla selamlıyorum. Çok zor bir coğrafyada olan vatanımızın bu zor coğrafyada yaşabilmenin bedelini şehitlerimiz ile ödediğini belirterek şehadete koşarak giden bir toplumun bir neferi olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Boğazlıyan Kaymakamı ve Vakıf Başkanı Davut SİNANOĞLU ” Bugün iftar soframızı Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz ile paylaşmanın mutluğunu yaşıyoruz. Devletimiz bugün dünden daha kuvvetli ve sağlam bir irade ile Şehit Aileleri ve Gazilerine sahip çıkıyor. Onların sorunlarını çözmek için elinden geleni yapıyor.Bizde bu noktada Boğazlıyan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde kurduğumuz Şehit Aileleri ve Gaziler vefa bürosu ile şehit Ailelerimizin ve Gazilerimizin  her an yanında olmaya ve onların sorunlarının çözümü noktasında çalışmaya devam ediyoruz” dedi. Program sonrasında Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize günün anlam ve önemini taşıyan hediyeler takdim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Random Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*