Vatan Sizlere Minnettar !

Vakfımız Şehit Aileleri ve Gazilere Vefa Bürosu tarafından 1 Haziran 2018 tarihinde Boğazlıyan Şeker Fabrikası Sosyal Tesislerinde ilçemizdeki Şehit Aileleri ve Gaziler için iftar programı düzenlendi. Kaymakamımız Sn. Davut Sinanoğlu ve eşi Nurten Sinanoğlu, iftar boyunca misafirler ile yakından ilgilendi. Kaymakamımız Sn. Davut Sinanoğlu, Şehit Aileleri ve Gazilerin bulunduğu masaları tek ziyaret ederek, ailelerle bir süre sohbet etti, talep ve sıkıntılarını dinledi. İlçe Müftüsü Mehmet Güler, tarafından okunan duaların ardından akşam ezanı ile oruçlar açıldı.

İftar yemeğinde konuşan İlçe Kaymakamımız ve Vakıf Başkanımız Sn. Davut SİNANOĞLU “Sizleri başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif’in tam böyle rahmet sofralarından bir tanesinde ve Şehitlerimizin maneviyatları ve sizlerin varlığıyla rahmetin ziyadeleştiği bu Ramazan akşamında saygıyla selamlıyor, Ramazan ayının milletimize, tüm İslam âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini ve nasıl ki bizleri Ramazan ayına ulaştırdıysa Ramazan Bayramına da ulaştırmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, siz yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyor, Gazilerimize sıhhat ve afiyet temenni ediyorum” dedi.

Kaymakamımız Sn. Davut Sinanoğlu, şunları söyledi.

“Şehitlik ve gazilik bizim inancımızda ve kültürümüzde çok önemli kavramlar. Bir insanın kendi canını millet, ezan, bayrak, vatan gibi ulvi değerler için feda etmeyi göze alması, bu uğurda mücadele etmesi, yaralanması ve ölmesi karşısında ancak saygı duyulabilir.

Burada iftar soframızı paylaştığımız tüm şehit yakınlarımız ve gazilerimiz kendileri için yapılan hizmetleri yakından biliyorlar. Son yıllarda ve şu anda devletimiz bu konudaki hassasiyetini hiçbir zaman kaybetmemiştir ve kaybetmeyecektir. Bunlar bizim için bir iane değildir, bir lütuf da değildir. Bunlar sadece bizim gecikmeli de olsa yerine getirdiğimiz görevlerimizdir. Ve bu görevlerimizi yerine getirmekle kalmayıp daha iyi şekilde hizmet sunmanın gayreti içinde olacağımızı da ifade etmek isterim.

Şehit yakınlığı ve gazilik ûnvanları en büyük şereflerdendir, en büyük iftihar vesilesidir. Devletimiz bununla kalmıyor, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize milletimizin vefasını göstermek için kendilerine her alanda çok önemli imkânlar sağlamaktadır. Şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetlerinin ve gazilerimizin eğitimden istihdama, sağlıktan iaşelerine kadar hiçbir konuda mağdur olmamaları için gereken her türlü tedbir alınmaktadır.

Şüphesiz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin fedakârlıklarının karşılığı olamaz ve haklarının ödenmesi de mümkün değildir. Tüm bu yapılanların karşılığı olamasa da kadirşinas ve vefakâr aziz Türk Milleti ve Devleti Şehitlerimize, Gazilerimize ve onların emanetlerine gözü gibi bakmaya devam edecek ve başı üstünde taşıyacaktır. Zira onlar aziz ve yüce değerlerimiz uğruna fedakârlık yapmış, canlarını feda etmişlerdir.

Memnuniyetle müşahade ediyorum ki şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz bu sıfatın yüklediği çok önemli bir sorumluluk bilincinde olarak bu sıfatın vakarına yakışır bir şeklide ve ülkenin ulvi değerlerinin sembollerini temsil ettiklerinin farkında olarak hareket etmektedirler.  Bizim inancımızda şehitlik ve gazilik iki güzelden biri olarak kabul edilir. Bugün burada iki güzelden birine mazhar olanların yakınları ile diğerine mazhar olanların bizzat kendileriyle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, Ramazan ayını, bu mübarek günlerin manevi önemine uygun bir şekilde değerlendirmemiz temennisiyle şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, sizlere sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Allah’a emanet olunuz.”

Kaymakamımız Sn. Davut Sinanoğlu, ayrıca bizleri bu güzel bereketli Ramazan akşamında buluşturan SYDV Vefa Bürosuna ve bilhassa şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin dertleriyle dertlenen, sorunlarını, ihtiyaç ve taleplerini bizlere ileten Vakıf çalışanlarına da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

Random Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*