Engeller Kalkıyor Onlarında Yüzü Gülüyor

Vakfımızca Yürütülen “Engeller Kalkıyor Projesi” kapsamında belirlenen yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın her ay evleri  ziyaret edilerek evlerinin temizliği yapılmakta ve  temel ihtiyaçları karşılanmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda, vatandaşlarımızın evlerinde  yaşamlarına olumsuz etki eden ve önem arz eden ihtiyaçları tespit edilerek bu eksikler Proje ekibimiz  tarafından giderilmektedir. Bu kapsamda;

*81 yaşındaki Emine Teyzemizin evinde yapılan Tadilat ; Emine teyzemiz hanede tek başına yaşamaktadır ve hanesinde WC yoktur avlu içerisinde yıkık viran halde bulunan eski WC’yi kullanmakta iken kış aylarında büyük sıkıntılar çektiği ve düşerek kolunu kırdığı tespit edilmiştir. Yine hanesinde Banyo ve Mutfağın  bir arada olduğu bununda  sağlık açısından hijyenik olmadığına karar verilmiştir. Proje ekibimiz tarafından Evin içerisinde WC ve Banyo birleştirilmiş  Mutfak ise bağımsız olarak tekrar dizayn edilerek Teyzemizin sıkıntısını gidermiştir.

 

 

* 71 yaşındaki Sefai Teyzemiz evinde yapılan Tadilat ; Sefai teyzemiz hanesinde tek başına yaşamaktadır. Tek odalı hanesi olan teyzemiz WC ve Banyo ihtiyacını hanenin girişindeki demir baraka’da gidermektedir. Proje ekibimiz tarafından Teyzemizin hanesine ek yaparak WC ve Banyo yaptırılmış ve  Teyzemizin sıkıntısını gidermiş bulunmaktayız.

 

 

* 88 yaşındaki Hava Teyzemiz evinde yapılan Tadilat ; Hava teyzemiz hanesinde tek başına yaşamaktadır. Teyzemizin 2 odalı hanesi eski kerpiç yapı ve yığma çatı olduğu için çatıdan sürekli böceklerin ürediği ve tavandan sarktığı tespit edilmiştir. Teyzemiz böceklerden korktuğu için  geceleri uyuyamadığını belirtmiş ve yardım talebinde bulunmuştur.ilk aşamada Teyzemizin hanesi boşaltılarak ilaçlama yapıldı ve sonrasında Proje Ekibimiz tarafından Teyzemizin odalarının tavanları PVC Lambiri ile kaplanarak böceklerin üremesini ve hane içerisinde gelmesi engellendi artık Teyzemiz geceleri huzurlu uyku uyuyabilecektir.

 

 

 

 

 

 

Random Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*