Boğazlıyan Kaymakamlığından Hami-Yet Çocuklarına Unutulmaz Gezi.

Boğazlıyan Hami-yet projesi kapsamında İlçe Kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK’ün talimatıyla Boğazlıyan Hami-yet proje ekibince hazırlanan ve ilçemizdeki meslek odaları ve hayırsever işadamlarının ekonomik katkısıyla 14.06.2013-17.06.2013 tarihleri arasında Bursa, Bandırma ve Çanakkale (Şehitlikler ) gezisi yapıldı.
İlçemizde yaşayan Hami-yet çocuklarının moral ve motivasyonunu artırmak, Hami-yet çocuklarımızın ülkemizin önemli şehirleri olan Bursa, Bandırma ve Çanakkale’yi  (Şehitlikler) yerinde görmelerini sağlayarak bu şehirlerin tarihi, doğası, kültürel zenginlikleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen ve Boğazlıyan kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK’ün bizzat başkanlık yaptığı geziye Boğazlıyan Hami-yet  projesi  ekibinde görev yapan personel, Boğazlıyan Ziraat Odası Başkanı İsmet ALPARSLAN ile 37 Hami-yet çocuğumuz katıldı. Gezi programı kapsamında Bursa, Bandırma ve Çanakkale’yi  (Şehitlikler ) gezen Hami-yet çocukları unutulmaz anılarla dolu üç gün geçirdi. Gezi boyunca tur rehberlerimiz ve ilçe kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK ’ün gezilen şehirler ile Osmanlı ve Türk tarihi hakkında çocuklarımıza verdiği bilgilerle daha da anlamlı olan gezide Hami-yet çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluk görülmeye değerdi. Gezimizde kardeşliğin, paylaşmanın ve birlikte vakit geçirmenin Hami-yet çocuklarımız üzerinde bıraktığı güzel etkiyi görmek proje ekibimizi  son derece memnun etti.

DOLU DOLU BİR GEZİ
BURSA PROGRAMI

14.06.2013 Cuma günü saat 20:30 da ilçeden hareket eden Hami-yet ekibi sabah saat 7:00’de  Bursa’ya ulaştı. Burada Uludağ eteklerinde Bursa manzaralı bir kahvaltı evinde açık büfe sabah kahvaltısı yapan Hami-yet ekibi daha sonra Bursa’nın tarihi simgelerinden olan 600 yıllık tarihi ulu çınarı ziyaret etti. Tarihi çınar önünde fotoğraflar çektiren ekip buradan sonra  Osmanlı devletinin kurucusu Osman Gazi ve oğlu Bursa fatihi Orhan Gazi türbelerini ziyaret ederek kabirleri başında dualar etti. Daha sonra Emir Sultan Türbesi ve Camii ile Yeşil Türbe ziyaret edildi. Bursa merkezde yenilen öğle yemeğinin ardından Hami-yet ekibi Türk-İslam tarihinin en büyük camisi olan Bursa Ulu Camisine geçti. Caminin mimarisi ve tarihi hakkında bilgi alan Hami-yet ekibi cami içerisinde dualarını  edip buradan sonra Kapalıçarşıyı da gezerek  akşam saatlerinde Bandırmaya geçti.

ULUDAĞ ETEKLERİNDE KAHVALTI

HAMİ-YET EKİBİMİZ TARİHİ ULUÇINAR ÖNÜNDE

ORHAN GAZİ VE OSMAN GAZİ TÜRBELERİNİ ZİYARET

EMİR SULTAN TÜRBESİ VE CAMİİSİNİ ZİYARET

YEŞİL TÜRBE ZİYARETİ

BURSA’DA ÖĞLE YEMEĞİ

ULU CAMİİ ZİYARETİ

BANDIRMA PROGRAMI

Cumartesi akşam saat 6:00 civarında Bandırma merkezde konaklayacağımız 4 yıldızlı otele yerleşen Hami-yet ekibi daha sora Bandırma’nın güzel sahilini gezdi. Oldukça konforlu olan otelde akşam yemeğini hep birlikte yiyen Hami-yet ekibi Pazar sabahı kahvaltısını yaptıktan sonra buradan Çanakkale’ye hareket etti.

ÇANAKKALE PROGRAMI

Ekibimiz Çanakkale’den feribotla Gelibolu yarımadasına geçerek öncelikle Kilitbahir Kalesi ile Hamidiye ve Namazgah tabyalarını ziyaret etti. Burada özellikle Koca Seyit Onbaşının heykelinin de bulunduğu tarihi top çocuklarımızın oldukça ilgisini çekti. Deniz kenarındaki öğle yemeğinden sonra Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezine geçildi. Ekibimiz 11 salondan oluşan bu simülasyon merkezinde Çanakkale savaşı hakkında görsel bir gösteriyle unutulmaz anlar yaşadı ve merkez içerisindeki müzeyi gezdi. Daha sonra 57. Alay Şehitliği, Türk Siperleri, Conkbayırı, Kanlı Sırt, Savaş Hatıraları Müzesi ile savaşın yaşandığı ve şehitlerimizin olduğu diğer mekânlar ziyaret edildikten sonra en son olarak Çanakkale Şehitler Abidesi ziyaretini müteakip Eceabat’tan feribotla Çanakkale merkeze geçildi. Burada Aynalı Çarşı ve Çanakkale Merkez gezildikten sonra akşam yemeği yenildi ve saat 22:30’da Boğazlıyan’a hareket edildi.

 

FERİBOTLA GELİBOLU YARIM ADASINA GEÇİŞ

ŞEHİTLİKLER ZİYARETLERİ

 

ÇANAKKALEDE DENİZ KENARINDA ÖĞLE YEMEĞİ

ÇANAKKALE DESTANI TANITIM MERKEZİ ZİYARETİ

ÇANAKKALE AYNALI ÇARŞI ZİYARETİ

Random Posts

 • 2016 / 16 nolu Mütevelli Heyet Toplantı Kararları

  Vakfımızın 2016/16 nolu mütevelli heyet toplantısı 09.09.2016 Cuma günü saat 14:00’de Vakıf Başkanı Davut SİNANOĞLU başkanlığında vakıf toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir. 2016/16 […]

 • 2018 / 22 nolu Mütevelli Heyet Kararları

  Vakfımızın 2018 / 22 nolu mütevelli heyet toplantısı 20.12.2018 Perşembe günü Vakıf Başkanı Davut SİNANOĞLU başkanlığında vakıf toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir. 2018/22 nolu […]

 • 2019 / 13 nolu Mütevelli Heyet Kararları

  Vakfımızın 2019 / 13 nolu mütevelli heyet toplantısı 09.09.2019 Pazartesi günü Vakıf Başkanı Fatih OKUMUŞ başkanlığında vakıf toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir. 2019 / 13 nolu mütevelli heyet toplantısı karar […]

 • Pandemi Sosyal Destek Programına Kimler başvurabilir?

  Kimler 1000 lira nakdi desteğe başvurabilir? Başvurularda hangi yol izlenecek? Hanelere 1000’er lira desteğin başvuru detayları belli oldu.  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*