Bir Hayale Dokun Bir Soluk Bin Nefes Projesi

Bir Hayale Dokun Bir Nefes Bin Soluk Projesi

Vakıf mütevelli heyetimizin 07.10.2019 tarih ve 2019/18-11 nolu kararı ile 3294 sayılı kanun kapsamında olan dezavantajlı, ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarını sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan eşitliği sağlamak adına ve mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli işlemlerin yapılması. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde olarak Dezavantajlı öğrencilerin okullarında rehber öğretmenleri ile yaptıkları görüşmeler sonrasında gerçekleştirmek istediği Bir Hayal’inin olup olmadığının sorulması, vakfımız imkanları doğrultusunda 3294 sayılı kanun kapsamına giren dezavantajlı çocuklarımızın Hayallerini gerçekleştirmek adına “Bir Hayale Dokun Bir Soluk Bin Nefes” projesi hazırlanmıştır.

Bir Hayale dokunuyoruz ”Bir Nefes Bin Soluk” projesi kapsamında hazırlanan listeler incelenmiş olup projenin Tanışmak İstenilenler, Talep edilenler, ve Gezilmek istenilen yerler olarak üç aşamaya ayrılmasına, İlk aşama olan Tanışılmak istenen Kişiler kısmında çocukların tanışmak istedikleri kişiler ile tanışmalarını sağlamak amacıyla 15.11.2019 Cuma günü saat 14:00 de yemekli bir toplantı organizasyonu yapılmasına karar verilmiş olup, Boğazlıyan Belediyesi Düğün Salonunda program gerçekleştirilmiştir.

Geleceğimizin teminatı çocukların yüzlerinde tebessüm yaratıp yaşamlarına renk katmak ve hayallerine dokunmak amacıyla ‘Bir Hayale Dokun, Bir Nefes Bin Soluk Projesi’ kapsamında çocuklar; ilçe protokolü, siyasetçiler, iş insanları ve STK’lar aynı sofra etrafında bir araya geldi. Vakıf Başkanımız ve İlçe Kaymakamımız Fatih Okumuş; “Her şey bir hayalle başlar. Çocukların hayallerine verdiğimiz emek, mutlu bir gelecek demektir” dedi.

Vakıf Başkanımız ve İlçe Kaymakamımız Fatih Okumuş’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonda, çocuklar; ilçede görev yapan belediye başkanları, STK Temsilcileri, daire müdürleri ve müteşebbislerle tanışarak birlikte yemek yediler.

Boğazlıyan Kaymakamlığı dezavantajlı kişilerin hayallerini gerçekleştirmesi amacıyla hazırladığı “Bir Hayale Dokun Bir Soluk Bin Nefes” Projesi kapsamında ilçede eğitim öğretimlerini sürdüren çocuklar, Boğazlıyan bürokrasisi, siyasetçisi, iş insanları ve STK temsilcileri ile bir araya geldi.

“Bir Hayale Dokun, Bir Nefes Bin Soluk” projesi tanışma yemeğine Kaymakam Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Gedik, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Şahin, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, AK Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Köksal Ustaoğlu, CHP İlçe Başkanı Ahmet Peker, MHP İlçe Başkanı Ali Akol, SYDV Müdürü Turan Kaya, Baro Temsilcisi Avukat Kadir Gemici, Müftü Atıf Akşit,  İl Genel Meclis Üyeleri, Belde Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, İş İnsanları, mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasına müteakip, Kur-an’ı Kerim tilaveti okundu.

Katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, konuşmasına “pırıl pırıl evlatlarımız ile bir araya gelmemizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek başladı.

“Çocuklarımızın, gençlerimizin düşünüldüğü, onların içerisinde olduğu her çalışma, her proje bizim için en önemli kıymetli iştir” diye konuşan Coşar, “Boğazlıyan Belediyesi olarak her zaman çocuklarımızın yanında olacağız. Sizler için atılan her güzel adım bizim için onurdur. Boğazlıyan bizim evimiz, memleketimiz, geleceğimiz” dedi.

Daha sonra söz alan Vakıf Başkanımız ve İlçe Kaymakamımız Fatih Okumuş ise, iki yıl önce başlatılan ve başarılı bir şekilde yürütülen “Bir hayale dokun, bir nefes bin soluk” projesinin çocukları hayallerine ulaştırmayı sürdüreceğini söyledi.

Vakıf Başkanımız ve İlçe Kaymakamımız Fatih Okumuş, “Çocuklar toplumumuzun ortak değeridir. Yarınlarımız olan çocuklarımızın, çocukluklarını iyi bir ortamda geçirmelerini sağlamak hepimizin ödevidir. Proje kapsamında çocuklarımızı, isteyip de bir türlü sahip olamadığı herhangi bir hayaline hiç beklemediği bir anda kavuşturmak da bizlerin hayalidir. Evlatlarımızın geleceğe olan inançlarını arttırarak hayallerinin peşinden gitmelerini sağlamak, onların vatanına, milletine yararlı bir fert olarak yetişmesine katkı sağlayacaktır. Burada gerçekten samimi bir ortam var. Buradaki asıl amacımız geleceğimizin teminatı çocuklarımıza sahip çıkmak, onları geleceğe hazırlamaktır. İlçede yaşayan hasta, yetim, öksüz, şehit ve gazi çocukları ile yaşlıların, günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları unutturacak, hayatlarında fark oluşturacak “Bir Hayale Dokun” Projesi kapsamında bugün bir kez daha çocuklarla, öğrencilerle ve değerli katılımcılarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Vakıf Başkanımız ve İlçe Kaymakamımız Fatih Okumuş, masaları tek tek gezerek hem misafirlerle hem de çocuklarla ayrı ayrı ilgilendi. Birlik ve beraberliğin, sevgi ve şefkatin ayyuka çıktığı programda; öğrenciler hayallerine bir kez daha ulaşmış oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Random Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*